21. detsember 2006

Meemigaala

Žürii oli raske valiku ees. Hindamisele võeti aasta jooksul väljapaisatud meemid. Arvestada tuli meemide kunstilist taset, loogilisust ja levimisvõimet. Peaauhinnale pretendeerisid kaks väga võrdset kandidaati: terrorismivastase sõja meem ja eskimote lumemeem.

Terrorismivastase sõja meemi sisu oli selles, et lääneriikide huvid ja nende kaitsmine maailmas kujutavad endast sõda ülemaailmse terrorismiga ja demokraatia levitamist. Selle meemi kasuks rääkisid loogiline ülesehitus ja hea levimisvõime. Vajaka jäi kunstipärasusest.

Eskimote lumemeemi sisu oli selles, et eskimotel on lume kohta üle saja erineva sõna. Poolsulanud lumi, eelmisel aastal sadanud ja kõvaksvajunud lumi, pealt kõva koorikuga ja alt pehme kristalliline lumi jne. See meem sai palju punkte kõigis kolmes jaotuses. Meemi kurioossus ja usutavus kahepeale kokku tagavad tema kiire leviku. Ka loogilisuse kategoorias võitis ta palju punkte, sest kes veedab kogu oma elu keset lund, on kindlasti õppinud tundma lume olekuid, erinevusi ja andnud neile ka nimed. Kunstipärasuse punktid sai meem puhtalt oma "lumememm-lumemeem" paronüümia eest.

Peale pikka vaagimist anti "Kuldne Evolutsioonipuuoks" eskimo lumemeemile. Kriitikud küll väitsid, et kõige edukam meem on meemi mõiste ise, kuid need arvamused uppusid väidetesse ""meem on ise kõige edukam meem" on ise kõige edukam meem" ja """meem on ise kõige edukam meem" on ise kõige edukam meem" on ise kõige edukam meem".

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Auhinna andis üle žürii esimeem Meeme Mee