19. mai 2009

Oled siin

Hea, kui aeg ajalt kõige lihtsamaid ja kõige tähtsamaid asju meelde tuletatakse. Sest kõige tähtsamad asjad ongi enamasti kõige lihtsamad. Näiteks et sul on kaks jalga, ja sa võid püsti tõusta ja minna kuhugi, kui soov peaks tulema. Või et päike on mõnus ja soe, kui ta sulle peale paistab. Või et sa võid minna poodi, osta terve koti komme ja need kõik korraga ära süüa, mitte kedagi ei ole sind enam keelamas, sest sa oled täiskasvanu!
Keegi tundmatu inimene on võtnud omale eesmärgiks tuletada ühte taolist põhjapanevalt tähtsat ja seetõttu ka lihtsat tõde meelde tänaval möödujatele. See tundmatu inimene on valmistanud hulga punaseid ringikujulisi kleebekaid ja kleepinud neid Tartu ja Tallinna peale siia-sinna. Nii et tänaval kõndides võid sa kuskil seina või vihmaveetoru küljes seda näha. See on punane ring, mille keskel on valgete tähtedega lause: "Oled siin".
Naljakas on seda lugeda mingi suvalise vihmaveetoru küljest. Ühtaegu tabav ja kasutu, annab ta siiski mingisuguse impulsi keskendumaks hetkele. Ela hetkes! Oled siin! Ei kuskil teises kohas, ei mingis teises hetkes. Vaid just siin ja praegu. Kõik.

2 kommentaari:

Florian ütles ...

Tahan Tartu ja näha neid soojas pärastvihmases õhus auravaid kleepse.. nuuts.

tank ütles ...

ojee, aga tule :)